Očista těla i duše

1. FYZICKÁ OČISTA NAŠEHO NITRA

Asi si říkáte, proč bych se měl/a vlastně čistit? Odpovím na to zcela jednoduše, protože je očista nepostradatelnou součástí našeho fungování i harmonického života, je důležitá zejména pro uchování našeho zdraví, a to jak našeho fyzického těla, tak i naší duše. Každý den přijímáme a vydáváme ze sebe energii a jsme ovlivňováni mnoha jinými, cizími energiemi, vlivy a faktory. Při dýchání, pití, jídle, při používání různých kosmetických přípravků, při užívání "léků", ale i při práci s různým materiálem (např. barvami a jinými chemikáliemi) vstřebáváme do sebe i různé škodlivé látky, které částečně vyjdou ven z našeho těla, i když část v našem těle zůstane, uloží se v něm, a pokud se nevyloučí, tak může působit na náš organismus nepřiznivě a může vést ke vzniku různých onemocnění. V organismu se ukládají a hromadí zejména těžké kovy jako je hliník, olovo, rtuť, kadmium, ale také různé chemikálie a jedy jako jsou např. herbicidy, pesticidy, fungicidy aj., které se dostávají v rámci postřiků do půdy, a pak i do potravin, tedy i do obilí a ovoce, nemluvě o konzervačních látkách, kterými se stříká ovoce kvůli přepravě a uskladnění, kvůli co nejdelší trvanlivosti a uchování "čerstvého" vzhledu.

Naše tělo hodně zatěžují tzv. aditiva - známá jako "éčka" (viz stránky www.zdravapotravina.cz/seznam-ecek), tedy přídatné látky přidávané do potravin - různé stabilizátory, konzervanty, barviva, zvýrazňovače chuti - např. glutaman sodný E621 nebo umělé sladidlo aspartam E951, které se přidávají téměř do všeho (např. do instantních polévek, bujónů, sladkostí, koření, uzenin, nápojů...), ačkoliv působí na naše tělo toxicky a postupně oslabují funkce jednotlivých orgánů, hlavně jater a ledvin. Doporučuji si číst informační údaje o složení potravin na jejich obalu a pečlivě vybírat, co koupíme a čím budeme sytit naše tělo.

Další velkou skupinou, která může mít výrazný negativní vliv na náš organismus a naše zdraví, jsou vnitřní paraziti a samotné plísně v těle (např. plíseň Candida Albicans), jež stojí za mnoha infekcemi a záněty v těle, vyvolávají únavu, slabost, mohou způsobovat bolesti hlavy a jiné zdravotní potíže, aniž si to uvědomujeme. Plísně lze získat z vnějšího prostředí, např. z vlhké místnosti s plísní na zdech - mykotoxiny produkované plísní se dostanou do všeho - do potravin, do textilu, nábytku, do vzduchu, a pak je člověk vdechuje či v jídle pozří (pozor rovněž na chleba a pečivo uchovávané v igelitovém sáčku - už po pár dnech se na něm začíná tvořit plíseň a není dobré ani jíst staré či kazící se potraviny, i když nahnilou část odkrojíme, toxické látky jsou v celé potravině, např. jablku, které bychom měli chtě nechtě vyhodit).

Toxické látky je třeba z těla co nejdříve odstranit, a to očistnými kúrami, nejlépe i s pomocí různých bylinných detoxikačních prostředků - doplňků stravy. V rámci detoxikace mohou pomoci i detoxikační náplastě, úprava jídelníčku, pitného režimu, zvýšený pohyb a pobyt v přírodě, ovšem samotná vnitřní očista je opravdu nezbytná.

Před začátkem detoxikace doporučuji navštívit odborníka a nechat si provést komplexní vyšetření - diagnostiku zdravotního stavu, např biorezonančním přístrojem Sensitiv Imago, který zjistí, jaké máme v těle toxické látky a v jakém množství, jaké viry, plísně a bakterie máme v organismu, ale také v jakém energetickém stavu máme jednotlivé orgány, případně jestli nám "nehrozí" nějaká nemoc, která by se mohla u nás rozvinout. Tento přístroj dokáže zjistit i parazity v našem těle, dokáže je přesně určit na základě jejich energetického vyzařování specifického pro každého parazita, a stanovit konkrétní léčbu, např. skrze bioinformační produkty určené k detoxikaci organismu a odstranění parazitů.

DETOXIKAČNÍ KÚRY A NÁPLASTĚ

- slouží k očištění organismu od škodlivých a odpadních látek, zejména pokud je člověk nemocný (tedy zatoxikovaný, v disharmonii a nerovnováze), ale i pokud je zdravý - našemu tělu i duši jakákoliv očista jen prospěje, zregeneruje se, oživí se a naplní novou, svěží energií, což nám přinese i novou chuť do života. Očistnou kúru se doporučuje podstoupit několikrát do roka např. na jaře a na podzim, a to v délce min. 3 až 4 týdny, aby měla účinek (ideální je začít o novoluní či úplňku, které podporují očistu nebo když je Luna v očistném znamení Panny - lze zjistit dle aktuálního lunárního kalendáře, který je i na internetu). Po 3 - 4 týdnech je vhodné si dát týden pauzu a poté lze ještě pokračovat v detoxikaci. Nejlepší je využít přírodních prostředků, které v sobě nesou živou energii a potřebné vitamíny a látky pro naše tělo - různé bylinky, bylinkové čaje (např. jaterní, ledvinový čaj, čaj na očištění), čerstvou zeleninu a ovoce a z nich přírodní šťávy (např. hrušková, jablečná, rakytníková, borůvková, mrkvová, šťáva z červené řepy aj.) + to co nám roste na zahrádce - např. listy z kopřiv lze využít k přípravě očistného čaje či z nich udělat kopřivový špenát - kopřiva očisťuje cévy a celý organismus, zlepšuje zrak a dodává energii.

Na očistu jater jsou dobré také syrové mladé listy pampelišky, které lze nakrájet a přidat do salátů. Ideální kúrou je i šťáva z kořene pampelišky, který se sbírá nejlépe na jaře, a to před rozkvětem rostliny - lze jej usušit a užívat nálev z čajové lžičky sekaného kořene na šálek vody dvakrát denně anebo užívat šťávu z čerstvého kořene - třikrát denně polévkovou lžíci. Na očistu a regeneraci jater a žlučníku je také výborný ostropestřec mariánský, zeměžluč a panenský olivový olej ráno lžička na lačno. Kdo si chce pořádně očistit játra a žlučník a zbavit se i žlučníkových kamenů, doporučuji zkusit tří čtyřdenní očistnou kúru (přesné instrukce najdete na stránkách https://www.elixirmladi.cz/index.php?jak-jsem-si-operovala-zlucnik), během které se nejprve vyčistí střeva - první den se jí pouze ovoce a další den dopoledne pije čerstvá jablečná šťáva, pak se už nic nejí, pouze pije hodně vody, večer se ještě pije na pročištění střev minerálka Zaječická hořká a těsně před spaním se pak vypije čistící emulze = grepfruitová šťáva smíchaná s extra panenským olivovým olejem, což zajistí přes noc vypuzení kamínků a veškerých nečistot do střev, ale je třeba spát po celou noc na pravém boku na nahřátém termofonu, neboť teplo roztáhne žlučovody, aby snáze vše odcházelo ze žlučníku. Následující den se ještě ráno vypije minerálka Zaječická a pak opravdu vycházejí z člověka veškeré nečistoty i kamínky. Ovšem je důležité dodržet přesný postup i množství grepfruitové šťávy s oliv. olejem a také nic nejíst, pouze pít vodu, a pak jen člověk žasne, kolik odpadu z něho odchází. Sama jsem si tím prošla, takže mohu potvrdit účinnost této očistné kúry, opravdu se pak člověk cítí lépe a tělo získá spoustu nové energie.

V podstatě během jakékoliv detoxikace (a nejen během ní) by měl člověk dodržovat dostatečný pitný režim, tedy vypít za den min. 1,5 - 2 l čisté vody. Vynikající je i voda s esencí křišťálů či jiných drahých kamenů a krystalů, které se nechají přes noc ve džbánu s vodou a do vody se tak dostane vitalizující energie těchto kamenů (viz Práce s kameny). Očistné účinky má např. čerstvá jablečná šťáva připravená na odšťavňovači (dobře čistí zejména střeva), při nachlazení či jako prevence nachlazení a různých nemocí je výborná čerstvá citronová šťáva (neslazená), která podporuje jak čištění a odhlenění organismu, tak i posiluje celkovou imunitu a dodává tělu potřebný vitamín C, takže se člověk z nemoci rychleji dostane. Jelikož citronová šťáva ochlazuje organismus stejně jako zelený čaj, který dokáže tělo vzpružit, omladit a regenerovat, je vhodnější jejich popíjení spíše na jaře, v létě a na podzim, v zimě je lepší užívat šťávu z jablečného octu.

Hodně ulehčíme svému tělu a přispějeme k našemu zdraví, když omezíme sladkosti a bílé pečivo, uzeniny a tučná a těžká jídla, a budeme jíst více celozrnného pečiva, čerstvé či dušené zeleniny a luštěnin - fazole, čočku, ale také jáhly, pohanku, kroupy, které mají vysokou výživnou hodnotu, regenerují náš organismus a dodávají mu potřebnou energii. Výborné účinky pro naše tělo mají i antioxidanty jako je cibule, česnek, křen. Vhodné je zařadit do jídelníčku i klíčky a výhonky např. z čočky, fazolek mungo a řeřichy, hodně používat pažitku, petržel a pórek, ředkvičky i čerstvý hlávkový salát.

Výborným doplňkem stravy (a nejen při očistných kúrách) je kustovnice čínská (neboli Goji), která je velice prospěšná pro naše tělo a také patří mezi klenoty tradiční čínské medicíny, je označována jako plod dlouhověkosti nebo jako ovoce radosti. Jedná se o sušené plody červené barvy, které připomínají sušené šípky, ale mají sladší chuť a obsahují celou řadu důležitých látek, např. hodně betakarotenu, vitamínu C, B1, B2, B6, E, aktivní polysacharidy, důležité aminokyseliny a stopové prvky (zinek, selen, železo, vápník aj.). Kustovnice čistí a vyživuje krev, zlepšuje krvetvorbu, posiluje zrak, snižuje krevní tlak, hladinu tuku a cukru v krvi, posiluje ledviny a játra a imunitu, podporuje trávení, zlepšuje činnost střev, je účinným prostředkem při léčení mužské i ženské neplodnosti, působí proti rakovinným buňkám v těle, zlepšuje paměť, dodává energii a zpomaluje proces stárnutí. Kustovnice se může namíchat se slunečnicovými a dýňovými semínky či oříšky (vlašskými, lískovými, kešu, pistácie aj), které jsou také bohaté na různé vitamíny a látky a můžeme je zobat, když máme na něco chuť místo sladkého (doporučená denní dávka je 6 - 15 g sušených plodů kustovnice). Kustovnice se může také přidávat do pečiva (i do koláčů, bábovek), cereálních směsí, může se z ní připravovat i čaj. Pouze ji doporučuji kupovat v bio kvalitě, aby nebyla chemicky ošetřená.

Na očištění těla a dodání výživných látek a energie můžeme použít také rozpustný nápoj z prášku mladého ječmene, známou mořskou řasu Chlorellu či  Křemelinu (jemnozrnný prášek ze schránek rozsivek - jednobuněčných řas, jež se rozmíchá ve vodě), který vyživuje tělo křemíkem (základní stavební kámen, jehož doplňování je důležité pro správný vývoj a fungování organismu), odstraňuje z těla nežádoucí bakterie, houby, viry, prvoky, pesticidy, těžké kovy a další látky a výrazně čistí tenké a tlusté střevo od parazitů, hlenu a plísní, zvyšuje imunitu člověka a obsahuje 28 základních minerálů a stopových prvků (vápník, hořčík, draslík atd.).

Velice účinné jsou i bioinformační přípravky od firmy Energy na očištění a harmonizaci organismu. Obsahují výtažky z bylin a drahých kamenů ve speciálním složení a poměru dle principů tradiční čínské medicíny (např. Korolen zaměřený hlavně na srdce a cévy, Regalen na játra a žlučník, Gynex na hormonální systém a gynekolog. problémy, Renol na ledviny, močové cesty a revmatismus, Vironal a Drags Imun na posílení imunity, proti různým virům, bakteriím, plísním i parazitům, Probiosan s Chlorellou na očištění střev aj.). Pomoci mohou i bylinné přípravky od Dědka Kořenáře alias Břetislava Nového, který vyzkoušel všechny své přípravky na sobě a jsou zárukou kvality.

Detoxikační náplastě na nohy jsou dobrým pomocníkem v rámci čištění organismu. Prodávají se většinou v balení 10 ks na 5 dní anebo 20 ks na 10 dní. Náplastě se přikládají na obě chodidla zespod, kde jsou reflexní zóny a akupunkturní body pro jednotlivé orgány a nechávají se působit přes noc (jedna náplast je vždy na jednu noc - před spaním se přilepí a ráno se odlepí). Tvoří je klasická náplast a polštářky se speciálními bylinami a minerály, které se náplastí přilepí doprostřed každého chodidla a přes noc pak "vytahují" z těla veškeré toxiny a nečistoty, což se pak pozná i tím, že se polštářky různě zbarví (dohněda či dočerna apod.) podle míry zanesení organismu i jednotlivých orgánů toxickými látkami. Doporučuji pořídit si Detoxikační náplastě s turmalínem od firmy Remedicum (fialová krabička s českým návodem), které jsou vyrobené podle poznatků tradiční čínské medicíny, jsou opravdu účinné a mají výsledek.

2. ENERGETICKÁ OČISTA

Co se týká naší očisty, je třeba zdůraznit, že čistit je třeba nejen naši hmotnou úroveň, tedy naše fyzické tělo, ale i naši nehmotnou, duševní a mentální složku (přeci jen jsme spojením těla, duše a ducha, na což bychom neměli zapomínat). Takže myslet si, že stačí si jen každý večer umýt své tělo a vyčistit zuby a jednou za čas projít nějaku očistnou kúrou a máme vystaráno, je bláhové. Je třeba myslet i na své nitro a pravidelně ho čistit, neboť se rovněž zanáší různými nečistotami a negacemi, hlavně našimi negativními myšlenkami a emocemi (jako je např. hněv, zlost, závist, nenávist, žárlivost, pocity viny, strach, bolest, smutek aj.) i stresem, který zažíváme, ale také negativními energiemi z okolí - od jiných lidí či z médií, např. z televizních programů - zejména z akčních a válečných filmů a hororů plných krve a násilí, na které se díváme, z negativních zpráv, které v televizi sledujeme či je čteme v různých novinách a časopisech, z reklam, které vnucují lidem své produkty a manipulují s lidským podvědomím, z internetu, ale také z počítačových her plných střílení a zabíjení nebo i z poslechu tvrdé metalové hudby, která v sobě nese těžké, disharmonické vibrace.. Z toho všeho do sebe podvědomě vstřebáváme negativní energie, které na nás působí nepříznivě až destruktivně. Z vnějších vlivů je naším pomalým, i když skrytým, neviditelným "zabijákem" elektromagnetické záření neboli elektrosmog, který je všude kolem nás, ať už negativní záření z mobilů (obzvláště pokud je nosíme neustále u sebe nebo často či dlouho s někým telefonujeme), negativní záření z televize, tabletů, notebooků, wi-fi routerů, negativní záření z vysílačů, které zajišťují pokrytí sítě na co nejširším území, nemluvě o stožárech vysokonapěťového vedení v blízkosti našeho domova, jež nám berou energii, oslabují naši imunitu, působí na nás toxicky a mohou způsobovat i různá onemocnění, psychické či tělesné problémy (nespavost, podrážděnost, únavu, vyčerpání, deprese, bolesti hlavy či těla, oslabení či poškození funkce orgánů, zejména ledvin, jater apod.). Tyto problémy mohou vyvolávat i různé geopatogenní zóny  v našem domě či v práci, obzvláště pokud vedou v místech, kde spíme či se delší dobu zdržujeme. Také mikrovlnné záření při používání mikrovlnek je velice škodlivé pro lidský organismus a těch škodlivých energií a vlivů samozřejmě na nás působí více, takže i těch důvodů, proč se čistit, je opravdu hodně nemluvě o tom, že by bylo pro nás prospěšné i omezit vliv těchto negativních faktorů (alespoň u těch, co lze) a např. techniku používat opravdu střídmě a s rozumem, tedy televizi, notebook, tablet, mobil (volat jen v nutných případech a ještě ne déle jak 15 min., v noci mít mobil aspoň metr od sebe, aby na nás nevyzařoval) i wi-fi router alespoň na noc vypínat ze zásuvky, používat raději připojení k internetu přes kabel apod.

Co se týká naší osoby, velkou roli zde hraje způsob, jakým smýšlíme, mluvíme, prožíváme i se chováme k sobě a k okolí, vše totiž v sobě nese energii - tedy nejen naše tělo, ale i naše myšlenky, emoce, slova a činy. A pokud nejsou i naše myšlenky, emoce, slova a činy čistého, jasného a pozitivního charakteru, ale mají v sobě více negativní energie, manipulace či strachu, tak se i v naší duši, mysli a potažmo těle vytvářejí negativní energetické nánosy (záznamy), které se v nás hromadí podobně jako odpadní látky, působí na nás toxicky a blokují i tok životadárné energie, které je pak v našem organismu méně, ubývá i radosti ze života, elánu, člověk žije více ve stresu a napětí a zažívá různé konfliktní situace. Ty si člověk přitahuje obzvláště tehdy, když sám je uvnitř v nějakém rozporu či konfliktu a chybí mu potřebný klid a harmonie. Společně se špatnou životosprávou a nezdravým životním stylem to pak vše vede ke vzniku různých nemocí, psychických či tělesných potíží.

Takže energetická očista je stejně důležitá jako ta fyzická, ne-li ještě důležitější, neboť naše duše si nese v sobě negativní nánosy mnohem hlubšího rázu, jedná se o tzv. karmickou zátěž z naší minulosti, z našich minulých životů, která zahrnuje negativní emocionální a mentální záznamy - zkušenosti naší duše, čím si ve své minulosti prošla a zažila. Tyto záznamy se odrážejí jak na našem duševním prožívání a našich myšlenkových pochodech, tak i na tělesné rovině, na našem těle (duše je propojena s tělem) např. v podobě dispozic k určitým nemocem, různým tělesným nedostatkům a fyziologickému fungování našeho organismu. Záznamy naší duše jsou spojené s našimi zažitými vzorci myšlení, prožívání a chování a tyto je třeba v sobě transformovat, proměnit ty staré, nefunkční a negativní vzorce v nové, pozitivní a očistit se od negativní zátěže, abychom mohli žít svobodně, s láskou a radostí.

K energetickému očištění existují různé techniky, které do jisté míry čistí i naše fyzické tělo, ale především očisťují naše jemněhmotná těla (mentální, emocionální tělo, duševní, karmické atd.), tedy čistí nás komplexně na všech úrovních viz Očistné techniky. Čistit se (léčit, harmonizovat, prosvětlovat...) můžeme i s pomocí různých  energetických systémů jako je např. Reiki, Shambala, Merkaba, Imara a další, jejichž silné energie jsou výborné pro očištění od karmické zátěže. Anebo se lze čistit i s pomocí vyšších duchovních bytostí, které nám usnadňují práci na sobě a mohou nám také pomáhat s naším niterným léčením, rozpouštěním různých bloků a strachů, s naší harmonizací a naplňováním pozitivními energiemi viz Vnitřní práce na sobě1.

Doporučuji provádět energetické čištění v meditaci, a to pravidelně každý večer. Vlastní čištění je obzvláště důležité, pokud máme nějaké tělesné problémy (např. bolesti hlavy, ztuhlé krční či zádové svaly, jsme vyčerpaní a bez energie apod.) či psychické problémy se sebou (např. máme deprese, emocionální výkyvy, pesimistické či destruktivní myšlenky apod.) či problémy s druhými lidmi (nějaké konflikty, hádky, neporozumění apod.). Meditace a speciálně naše očištění v meditaci i naplnění láskyplnými energiemi nám může v těchto problémech hodně pomoci. Můžeme se po ní cítit, jakoby z nás spadla nějaká zátěž či břemeno, uleví se nám na duši i těle, zlepší nálada a navíc budeme pak vyzařovat i pozitivnější vibrace do okolí, což poznáme i podle toho, že se k nám budou chovat i druzí lidé jaksi jinak, lépe a vztahy s nimi budou uvolněnější a radostnější...