Technika prosvícení

 

Když jste unaveni či máte smutnou náladu a "je Vám na nic", můžete vyzkoušet jednu techniku, kterou jsem nazvala PROSVÍCENÍ a která třeba mně osobně téměř okamžitě pomáhá :-).

Spočívá v následujícím: zkuste se zadívat na nějaké nejbližší osvětlení - svítící lampu (i venku), rozsvícený lustr nebo plápolající oheň v krbu, plamínek svíčky či rozsvícenou solnou lampičku.. Pokud v místnosti, kde se zrovna nacházíte, není rozsvíceno, nebo je tam jen tlumené osvětlení, rozsviťte si v místnosti naplno, ať je v ní hodně světla, nebo si zapalte svíčku či více svíček a ponořte se aspoň na chvilku plně do světla, které lampička či osvětlení v místnosti, krb či svíčka vyzařují.

Bez jakýchkoliv myšlenek a emocí jen koukejte pár sekund do tohoto světla (pokud možno bezpečně, abyste si nějak nepoškodili zrak). Poté oči zavřete a můžete si světlo dále vizualizovat ve své mysli. Mělo by Vám to být příjemné. Je to velice zklidňující.

Při koukání do světla je dobré si zvolit takovou pozici, aby Vás světlo neoslepovalo, tedy nedívat se přímo do žárovky, ale pouze do světla, které vyzařuje. Se světlem, na které se díváte, se samovolně propojujete a se zavřenýma očima ho pak v sobě mentálně udržujete a dále posilujete a rozšiřujete (necháte ho v sobě rozpínat)... Vnímáte, jak světlo svojí energií prozařuje celou Vaši mysl i Vaše tělo, jak celou Vaši bytost naplňuje krásná, pozitivní energie. Vaše chmury a splíny odcházejí a Vy se cítíte mnohonásobně lépe.:-).

Pokud to lze a jsou k tomu venku vhodné podmínky, můžete využít pozitivních účinků světla na organismus i s využitím samotného SLUNCE (všichni víme, jak jsou sluneční paprsky pro naše tělo i duši prospěšné), pouze byste se nedívali přímo do slunce - nejlépe mít oči zavřené a nechali byste se, ať už někde na lavičce, v létě na dece či jiném odpočívadle, prohřívat a naplňovat úžasnou, životadárnou energií.