Vše o zdraví: Chytrověď - I. část

27.06.2012 11:13

Čajové koncentráty. Seriál Dědka kořenáře o zdraví na pokračování.

 

Chytrověď je určená výhradně pro mě, abych, až pokročí moje zapomnětlivost, si to mohl všudekoliv přečíst – proto to je zdarma. Děkuji, že jste si to pro mě schovali. Rozhodně tato publikace není součástí žádného zde recenzovaného výrobku a ani žádný nedoprovází!

Čtení výhradně na vlastní riziko a bezpečí! Nikomu nic neslibuji, nevěřte svým očím a nenechte se neodborně oblbnout!

Cesta je Cílem a Cíl je Cestou. Bůh ani moudrost není v každém jednotlivém kameni chrámu, ale v tom, co jako celek představují; ne co, z čeho, či čím jsou! Vždyť nejen obsah lebky,
ale i obsah střeva jste vy!

Kdo chce, hledá jak, kdo nechce, hledá proč! Jediné okno do světa a života
je vaše tělo!

Radujte se ze současnosti, nečekejte, až bude líp; ono to totiž už bylo...

Vaše zanedbaná sebepéče o zdraví a životosprávu je základem blahobytu vašich pozůstalých.

Než se stanete předkem, stavte se na www.dedekkorenar.cz; třeba to nebude tak žhavé a zůstanete ještě chvíli zadkem; v ideálním případě možná i středkem.


Špatnou péčí o tělo si zkrátím život:

1. Ztracenými dny, kdy nemohu žít podle svých představ.
2. Zhoršením detoxikační schopnosti jater a ostatních čističů.
3. Zanesením organizmu balastními látkami.
4. Výrazným degeneračním poškozením postižených tkání.
5. Atrofií nepoužívané svaloviny a podpůrného aparátu.
6. Nápravou poruch a ztrát na těle i na okolí vzniklých v důsledku nemoci.
7. Zkrácením telomer na koncích DNA zrychlením dělení buněk.

Být nemocen znamená:
1. Značnou finanční ztrátu.
2. Být někomu na obtíž.
3. Být nešťastný, nesnesitelný, nablblý a unavený.
4. Nebýt pánem svého života.
5. Ztratit optimistickou budoucnost.
6. Neschopnost hospodařit.
7. Nechtěné nevyhnutelné přizpůsobování se.

Co se s tím dá dělat:

1. Přečíst tento sešit.
2. Vyzkoušet na bližních naše přípravky a metody.
3. Vyzkoušet je na sobě.
4. Podělit se o své nové a radostné zkušenosti, pochlubit se úspěchy.
5. Přečíst si knihu dědka kořenáře pro moudré blbé (B. Nový: Jak bych se opravil), dokončuji 3. rozšířené vydání.
6. Naučit se meditovat, dýchat ještěrčím dechem a radovat ze z přítomnosti ve stávajícím životě a z každodenních projevů svého skromného bytí.
7. Dodat chuti a odvahy začínajícím, kteří čtou tyto řádky jako zrovna teď já (vy) a také pochybují o svém optickém zdroji informaci (nevěří vlastním očím).

Co si o tom myslím já:

1. Je to moje zdraví a dělám si s ním sám, co uznám za vhodné. Já svoje bylinné koncentráty vyrábím v maximální kvalitě pro sebe. Chce-li kdos přebytky, nechť čte dál. Ne-li, ne! Lépěji dát tento sešit někomu místo tuzéru.

2. Péče o zdraví vyžaduje čas, plánování, sebekázeň, je namáhavá a drahá. Proto důkladně zvažuji, jestli mi to za to vůbec ještě stojí. Nebo co mi to vlastně stojí.

3. Máte-li nedůvěru, jiné priority nebo omezený rozpočet, nakupujte méně kvalitní výrobky v akci. Dobrá pověst našich výrobků se šíří od úst k ústům (případně od jiných tělních otvorů k jiným tělním otvorům). Dáváte-li přednost produktům z draze placených TV reklam promítnutých v jejich ceně, je to vaše volba. Pak už mám jenom poslední radu: Choďte na uklidňující procházky kolem hřbitova a relaxujte v obýváku (odpočívejte v pokoji).

Obecná rada rad vzdorujícím

Nestyďte se kdykoliv a kdekoliv za svoji jakkoliv neumělou snahu se uzdravit, dokonce ani v nemocnici při čekání na smrt ne. Buďte aktivní na své úrovni a v tom, o čem si myslíte, že tomu rozumíte nebo tomu alespoň věříte. Jistě můžete mít k jiné terapii akceptovatelné technické požadavky a dokonce i některé z posledních slov. Když necháte péči o sebe jenom na cizím člověku, tak vlastně bezvýhradně souhlasíte s jeho pravidly rozhodování o tom, co se s vámi má stát a stane. Stáváte se nevolníkem, otrokem z vlastního dopuštění. Je to příjemné nemyslet, nenést odpovědnost za sebe a v přiměřeném pohodlí ekonomických možností a technických vymožeností čekat na slibovaný příchod zdraví.

Doporučuji zamyslet se nad tím, kdo a jaký trest ponese za nezvládnutou odpovědnost za vaše zdraví. Také pro koho je výhodnější, nejen ekonomicky, že má vaše zdraví absenci. Prostě se zamyslete nad svými životními prioritami zavčas, dokud to za vás neudělá někdo jiný.

Vždycky se zamýšlejte, jakmile uvidíte či uslyšíte slovo „zdraví“, nad tím, který kovboj (dělá z vás vola, nevolníka nebo voliče) vás jím straší, zneužívá a plaší, do které stádní ohrady směřuje a hlavně v čím nenápadném ekonomickém zájmu. Slovo „zdraví“ znamená varování a nebezpečí, strach, a přišel nejvyšší čas použít vlastní rozum a odpovědnost, jinak skončíte v rukou někoho jiného, jehož rozum a odpovědnost směřuje přes všechny reklamní (opakovaně klamavé) řeči k údržbě vlastní peněženky a na „zdraví“ má stádem chráněný monopol.

Aplikované přísloví praví: Řezník volá: Chyťte řezníka!

Rozhodně bojovně odmítejte pocit, že jakákoliv choroba je vaše a že je nutno se s ní smířit! Choroba je vetřelec, kterého je nutno vyhnat, nebo poškození, které se musí opravit! Opraváři jste vy a bojovníci také. Nulová tolerance! K tomu se ale potřebujete naštvat a být netrpěliví. Klidně i protivní, protože jen to vede k cíli. Lékaře i léčitele považujte toliko za pomocníky, kteří se vám podle svých znalostí snaží pomoci, jak umí, ale odpovědnost a aktivita směřující k vítězství je jen na vás!

Mým úkolem není lidi léčit, ale učit je se léčit. Nejsem univerzální pilulka. Jsem pouhým ukazatelem u cesty slepých motýlů. Nabízím jejich další cestě směr a jim schopnost alespoň chvilku vidět. Je jen na nich, zdali je to zaujme, nebo přijmou cestu jiných priorit.
Není-li moudrost myšlení, přichází duševní pohodlí a cizí velení.

Vítám a varuji čtenáře, že vstupujete na duchovní stránky, kde nic není bez příčiny a bez nějakého viditelného i skrytého významu, že čtení zde provádíte výhradně na vlastní bezpečí a za následné změny názorů si můžete sami. Avšak pozor na proměnlivou rovnováhu hmoty a ducha, protože po začtení se zde už nebudete stejní jako před tím.
IMUNITA – obecné pravidlo:

Když po vás budu chtít aktivitu, musím vám dát pokrm, kyslík a nechat vás vyloučit své exkrementy. Když chci po bílé krvince práci, musím jí poskytnout totéž. Jídla bývá v našich podmínkách zpravidla víc než dost… Kyslíku ne – samým napětím, stresem a zanedbaným jednostranně namáhavým pohybem, nebo naopak nepohybem v pohodlí ani nedýcháme, takže skoro všechen kyslík spotřebuje mozek a srdce. Odpady není kam vyloučit, protože jsou kyselé povahy a náš organizmus je kyselými metabolity zanesen skrz naskrz, až se deponují ve vazivech, která rychleji tuhnou a uskřinují okolní nervy kolem páteře. A to nám nervovou námahu prudce zvyšuje; tedy stresový nášup... A co na imunitu bílá krvinka bez kyslíku a plná svých nevyloučených zplodin? Totéž, co vy – nic! Nežádoucí mikroblbci oslavují… Vy naopak, neboť vaší původní rolí je žádoucí makroblbec.

Když něco nevíte, nebojte se zeptat

Otázky jsou znakem boje o život.
Nemáte-li otázky, můžete si začít přikládat drny.

Novomeditační dechové cvičení aneb ve zdravém těle zdravý vz-duch:

Vleže:
Lehněte si na karimatku bez polštáře (můžete se lehce přikrýt) na záda s pravou dlaní položenou na pravém podžebří a levou nad srdcem. Zavřete oči a dýchejte záhřevným ještěrčím dechem se zádrží (j2): dovýdech zbytku vzduchu z plic – nádech do břicha, hrudníku a ramen – zádrž v nádechu po dobu 5-30 sekund – povolit samovolný výdech a počkat zhruba stejně dlouho, až se tělo bude chtít opět nadechnout. Další dechový cyklus začněte opět dovýdechem a teprve potom se nadechujte a pokračujte dál stejným způsobem. Zároveň odevzdávejte Bohu či nadvědomí všechny aktivní emoce a pocity vlastnění a lpění.

Ještěrčí dech se zádrží (j2) je vrcholem meditačního a regeneračního dechu. Tento zázračný počin spustí aerobní nekyselící a sebeopravné procesy. Tělo se v této poloze a meditaci umí opravovat samo, jen je nutno pustit myšlení na volnoběh nebo raději nemyslet vůbec. A hlavně dýchat a povolovat všechny svaly! Usnutí po nějaké chvíli dechového cvičení není na závadu, je jen znakem přetažení a psychoúnavy.

Nebo vsedě:
Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o jakési opěradlo.

Vsedě doporučuji ruce sepnout tak, že se bříšky natažených palců, ukazováků a malíků dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeložené střídavě přes sebe. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem j1: výdech zbytku vzduchu z plic – nádech (břicho, žebra, ramena) do maxima – povolit svaly, aby vám to samo vydechlo (asi polovinu objemu) – počkat, dokud samovolný pohyb bránice nenaznačí potřebu těla k dalšímu nádechu – začít další cyklus opět výdechem bordelu z plic.

Při tomto cvičení si představujte v duchu, jak vaše myšlenková bioenergie v podobě tepla jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztává studený led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na vaši pro¬blémovou lokalitu, hřejte, až spalujte, a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně po dobu čtvrt hodiny 1-6xD.

Během Novomeditačního dechového cvičení můžete psychicky opravovat a likvidovat, cokoliv špatného objevíte. Také můžete mentálně v představě sešívat, co odděleno jest, nebo třeba obšívat cévy nádoru a zastavit mu přívod živin, když máte potřebu devitalizace, ale není vám umožněna. Můžete si také představovat vaši vítěznou rvačku s mikroby, viry a plísněmi, nebo sami sebe jako opraváře postiženého orgánu či tkáně. Osobně používám zjednodušenou představu, že to špatné je blok ledu a já se ho snažím mentálně rozpouštět, až mám takový vnitřní pocit, že se to podařilo.

Meditujte tak dlouho, dokud máte pocit potřeby. Jste-li zdraví, zameditujte si takto před spaním, jinak tak moc, jak jen to jde.

Dokud jste vy, je pro vás i svět. Nejste-li vy, je mu to úplně fuk, takže je to opravdu jen vaše starost, protože jen vy jste hospodář svého těla.


Novpoklony:
Novpoklony jsou zkratkou slov Nový a poklony proto, aby se odlišily od jakýchkoliv jiných poklon. Každý, kdo je pravidelně cvičí, se během kvartálu dostává do stádia téměř notorického zdraví. A s našimi čaji navíc je vlastně úplně nevhodný pro zdravotní experimenty. Jako jeho odpovědný pozůstalý ho musíte umlátit. Ovšem, necvičíte-li 4x denně 28 novpoklon vy, stane se asi pozůstalým on.

Novpoklony se cvičí ráno, dopoledne, odpoledne a v podvečer. Cvičí se z duchovních příčin v násobcích magické sedmičky; zprvu menší počet, postupně se přidává: 7, 14, 21, 28, 35 až 49. Duchovnější osoby i víc. Cvičí se jich tolik, na kolik se právě hmotně i duchovně cítíte, není nezbytné dodržovat striktní počet.

Novpoklony mají základní jednoduchou a velmi dostatečnou verzi pěti cviků, ale existuje též složitější varianta duchovní i těžká varianta duchovního bojovníka nenápadného meditačního stylu.

1. Předklon s nataženýma nohama, visícími pažemi a co nejvíce nahrbení. Základní výdech.
2. Z toho klek a vzápětí sed na paty. Hlavu předklonit nahrbeně na zem před kolena. Ruce se opírají o zem na úrovni ramen. Další výdech.
3. Odraz rukama do nízkého dřepu na celých chodidlech, vzdálených na píď od sebe a rovnoběžných. Hlava v předklonu, ruce na zemi. Totální dovýdech.
4. Ruce opřít nad koleny a s jejich pomocí se vztyčit do záklonu s podsazením pánve a s oporou rukama o dolní část zadku. Nedýchat.
5. Narovnat se a postavit se na špičky do výponu s oběma rukama nad hlavu a tímto otevřením hrudníku provést maximální nádech.

 KNIHOVNA SMĚSÍ:

ČAJOVÉ KONCENTRÁTY

Varování :
Čajové koncentráty a mazání nejsou lékem! Léky nijak nenahrazují a nezastupují! Nejsou klinicky zkoušeny, ale jsou testovány a schváleny jako potravina a kosmetika. Tedy není ze zákona možné tyto prostředky doporučit jako lék! Vyhláška dokonce zakazuje i pouhé tvrzení o zdravotních účincích. Chcete-li je tedy používat, jak je dále doporučeno, při zdravotních potížích, konzultujte své úmysly s lékařem znalým pro¬blematiky, který umí využít podporu a pomoc těchto potravních doplňků a kosmetiky jako dodatek ke své terapii. Rozhodně ale jimi nenahrazujte základní léky a terapeutické postupy!

Naše podpůrné přípravky lze v případech, kdy není nic jiného po ruce, použít ihned, ale trvám na tom, abyste vyhledali co nejdříve odbornou lékařskou pomoc. Nespoléhejte na jakékoliv moje či cizí reklamní řeči nebo zkušenosti.

Chcete-li lékaře při svých zdravotních potížích vynechat, je to jen vaše rozhodnutí a riziko. Potom si ovšem nestěžujte na mě. Odmítáte-li spolupráci s lékařem, může se stát, že budete muset spolupracovat s knězem.

Nabyli-li jste při čtení pocitu, že není nic lepšího než naše přípravky a doporučení včetně obecných rad, tak jste se nechali mými osobními a zcela nevědeckými úvahami oblbnout, za což se omlouvám, a je nezbytné si opět přečíst tento odstavec alespoň desetkrát. A dál už je to jen a jen podle vaší vůle.

Podávání dětem:
Při podávání adekvátně menšího množství našich přípravků dětem si uvědomte, že jsem je nenechával projít přísným schvalovacím řízením pro děti a proto jejich jakkoliv adekvátní aplikace dětem je přes veškerá doporučení výhradně na vaši zodpovědnost! Z tohoto důvodu je na etiketě nápis, že „není určeno dětem“.

Čajové koncentráty – technické poznámky

Ředění pro přípravu nápoje:
Doporučené ředění uvedené na etiketě je určeno pro neomezené pití při žízni bez významného efektu použitých bylin. Ten se získá takto:

Půl až jednu kávovou lžičku (1-2 ml) čajového koncentrátu rozmíchejte v šálku (100-250 ml) studené nebo raději teplé vody. Pak už stačí jen vypít. 1/2 čajové lžičky je 1 ml, 1 lžička je 2 ml, 1 lžíce je 10 ml.

Rozhodně nedoporučuji k přípravě čajů používat sycené bublinkové a minerální vody, neboť mohou nevhodně chemicky reagovat s bylinnými substancemi. Ostatně nápoje sycené oxidem uhličitým doporučuji pít jen omezeně a sycené sladké ještě méně, protože jejich výhoda, tj. lahodná chuť a rychlé vstřebávání, je potlačena nezbytností neutralizace kyseliny uhličité a kyselých zplodin oxidace cukrů vhodnými kationty, zejména vápníku, který je tak zbytečně vyplavován z těla.

V předpisu doporučené podávání například 2-3xD znamená dva až třikrát denně. Je-li uvedeno 2-3xD 2 tobolky, znamená to dvě tobolky dva až třikrát denně.

Zákal:
Zákal usazený někdy neesteticky na dně nebo stěně lahviček je bylinného původu. Můžete ho rozmíchat, ale nemusíte.

Zákal také mnohdy vzniká díky extrémní koncentraci působením chladu. To ale není závada, je původem z bylin, stačí protřepat.
Jak dlouho lze čaje pít?

Všechny čaje, mimo LPPK a NK, lze pít velmi dlouhodobě, skoro pořád. Doporučuji je užívat podle aktuálních potíží, podle momentálního pocitu, vnuknutí i podle zkušeností, vztahu a rozumu.

Alkohol:
Koncentráty obsahují alkohol, který je jejich jediným konzervantem, rozpouštědlem a v použité dávce zároveň nejlepším antioxidantem. V doporučeném ředění patří naše čaje mezi nealkoholické nápoje, stejně jako pito, kefír nebo sladké ovoce či čerstvé pečivo zapité vodou (co myslíte, že při kvašení vylučují střevní kvasinky?). Při podávání silnějších porcí, než je doporučeno, si vypláchněte ústa vodou, provětrejte plíce a před jízdou si přeměřte množství alkoholu v dechu alkoholtesterem!

Čajový obřad aneb jak si lze připravit vlastní bylinné čaje podobných parametrů?

Vezměte sušené a jemně řezané byliny v poměru: 3 díly první jmenované (viz složení pod textem), po dvou dílech druhé a třetí a po jednom díle ostatních. Přiveďte vodu k varu a nechte ji chvilku (do minuty) vařit, aby se mohl odpařit chlór a jiné rozpuštěné plyny, případně další stopy níževroucích látek, a aby se shluky molekul vody dostatečně roztrhaly (pro lepší rozpustnost). Vhoďte do vroucí vody byliny v množství asi tak jednu čajovou lžičku s čepicí (ne tou na vaší hlavě), tedy asi 1,5 g řezaných bylin připravené směsi na šálek, přiklopte pokličkou, nechte asi 15 minut spařovat, sceďte do studeného šálku a po vychlazení můžete pít.
 
Sušené bylinky:
+ Čaj více voní silicemi
+ Lépe barví
+/- Vylouhuje slizy, které eliminují vodovou chuť, ale též zpomalují vstřebávání
- Potřeba času, vařiče a prostoru
- Omezená aplikační manévrovatelnost
- Velmi omezená praktická trvanlivost, maximálně do 1 roku

Koncentráty:
+ Okamžitá příprava pouhým rozředěním kdekoliv, i v terénu
+ Téměř neomezená trvanlivost a účinnost
+ Výrazně nižší celková cena na porci
+ Antioxidační vlastnosti
- Při doporučeném zředění vodová chuť, minimální barva a vůně
Přizpůsobivost je základem úspěšnosti rebelů!

Schéma podávání směsí:
Jednoduchost přípravy umožňuje optimalizaci podávání bylinkových čajových koncentrátů:
a) před jídly (12K, VK, MK, méně obvykle JK, GK, LPK)
b) po jídlech (JK, CK, méně obvykle 12K, REK, GK, VK, LPK, MK)
c) mimo jídla (TK, PK, CK, AK, LVK, LPK, LPPK, UK, VK, LVK78, GH, MK, GK, REK)
d) při kon¬krét¬ních specifických potížích kdykoliv (LPPK, 12K, NK)
e) jinak (kterýkoliv dle pocitu, vnuknutí, doporučení či předpisu...)

Kombinace:
Naše čajové koncentráty lze libovolně kombinovat tak, že do připravené vody v hrnku se rozmíchá i několik různých čajových koncentrátů patřících většinou do stejné skupiny a), b) nebo c).

Občas se stane, že si někdo všechny doporučené bylinné koncentráty (čaje) rozředí do jediné lahve a z té upíjí po celý den. Většinou se v tomto případě účinek o pár desítek procent sníží, ale i to je dobře schůdná možnost, když jinak nelze.

Pro cestovní účely si doporučuji odlít koncentráty do UH 25 lahviček a připravovat si je přikápnutím těsně před použitím. Pro mazání jsou výborné UH 50, protože nebryndají.
Z lahvičky lze přesně dávkovat odměrným kapátkem, například na dávkování citlivé NK nebo 12K.

Zvláštnosti:
Někteří lidé si čaje neředí, jen si dají do úst lžičku koncentrátu a zapijí vodou, takže se to smíchá až v žaludku.

Jako první pomoc:
Akné: REK zevně, JK + LVK (chlapci), nebo JK + GK (dívky), Sif 6
Bolesti kloubů a okolních tkání: VXK+K1+MO (zevně), PPK + AK
Cukrovka: CK, Sif 6, Zadbalon
Ekzém: RM nebo RM-BS (zevně, tence), JK, OO-KH, Sif 6
Imunita, virózy: TK, LPK, PK, PPK, Sif 6
Ischias (ústřel, houser): PPK, zevně K1 + MO
Kašel: PK, PPK, MO (zevně i vnitřně), Sif 6
Kašel suchý: PPK, MO (zevně i vnitřně), Zadbalon
Klíště: RK (zevně), TK + LPK + PPK
Kousnutí zvláště hmyzem, ranky a oděrky, bolesti dásní či zubů, bolesti v krku, neprůchodný nos, kožní alergie, vymáčknuté uhry, bolest v uchu bodavá: RK, TK
Krev v moči, bolest ledvin: LPPK + soda jedlá, LVK + REK, Sif 6
Nervy (přetaženost, zánět nervu, bolesti hlavy, astma, nervové potíže): PPK, NK, Sif 6, Zadbalon
Nespavost, nenálada: NK, JK, Sif 6, Zadbalon
Nevolnost, bolesti břicha, dietní chyba: 12K, JK, REK, Zadbalon
Nezvyklé jídlo, intoxikace: 12K, JK
Omrzliny: zevně REK + MO, JK
Ozáření, rentgen, CT vyšetření: JK, zevně MO
Plísně kožní i jiné: RK
Pohmožděniny, obražení, natažení, páteř, klouby, svaly: zevně K1 + MO
Popáleniny: zevně REK + MO
Prevence nákaz: LPK, TK
Prochladnutí, nastuzení, chřipka: TK, LPK, PK, AK, PPK, zevně MO mazat hrudník a záda
Průjem: 12K + TK + RK + sůl (vše vnitřně)
Přehřátí: PVL zevně celoplošně, JK, Sif 6
Stres, kontakt s blbcem, dálkořidič: NK, Sif 6, Zadbalon
Tlak krve nesprávný a bušení srdce: MK, JK, Zadbalon
Těhotenství: JK, GK, MO, OO-KH, Sif 6, Zadbalon
Těhotenství s potížemi: předchozí a VK, CK, TK, PK, PPK, LVK, LVK78, UK, VXK (zevně křečáky)
Těhotenství – čeho raději moc ne: NK, LPK, LPPK
Únava a bolesti nohou, křečové žíly, otoky: VXK + MO (zevně), MK, JK
Uzliny a vnitřní záněty a bolesti (orgánů, dutin apod.): MO (zevně), TK, LPK, REK, LPPK
Vlasopad, lupy: zevně VK, VVM
Zácpa: 12K, CK, REK
Ženské obtíže: GK + VK, do pochvy MO, případně ředěné RK 1:4
Žlučník: 12K, JK, OO+MO, Zadbalon

Upozornění:
Na naše koncentráty si tělo obvykle několik dnů navyká. Proto je pro netrénovaného člověka, který naše čaje pravidelně neužívá, nutné najíždět na užívání postupně a trpělivě od menších dávek!

Zvláštní upozornění s velkým jákřičníkem:
Není-li vám dobře při užívání stávajících nebo zvýšených dávek našich čajů, je nezbytné dávky snížit, užívání na čas nebo navždy přerušit! Příčinou může být alergie na některou substanci, nadměrně rychlá detoxikace s efektem jarního ledotoku nebo příliš silný účinek na některý orgán hlásící se nechtěnou reakcí či místním otokem. Prostě OMEZIT nebo NEBRAT!!!
Velmi zvláštní upozornění:
I v největším spěchu chvatu, kvapu, kalupu a kvaltu pro dodávku byť sebemenší části ztraceného zdraví používejte rozvážně selský rozum! Vždy přemýšlejte, proč se to či ono děje, kde je příčina a kde důsledek, co se dá ovlivnit, jak a kým, a co ne. Nejste-li si jisti, ptejte se odborníka, ne konkurenta!

Super velmi zvláštní upozornění:
Přečtěte si všechna předchozí upozornění ještě jednou, protože jejich neznalost je neomluvitelně neomluvitelná!

Zdroj: WM Magazín, autor: Břetislav Nový, vydáno dne 14. 3. 2011
převzato ze stránek www.wmmagazin.cz

Vysvětlivky zkratek:

Zeměžlučová směs - 12K
Šípková směs - AK
Borůvková směs - CK
Malinová směs - GK
Ostropestřecová směs - JK
Šalvějová směs - LPK
Medvědicová směs - LPPK
Vrbovková směs - LVK
Vrbovková směs - LVK78
Mátová směs - MK
Dobromyslová směs - NK
Diviznová směs - PK
Lipová směs - PPK
Tymiánová směs - TK
Jahodová směs - UK
Chmelová směs - VK
Gambit-H - (GH)
Měsíčkový olej - MO
Měsíčkový olej - MO+
Ostropestřecová kaše - OO-KH
Ostropestřecový olej - OO
Pleťové vody
Dubová mast
Měsíčková mast - MOM
Řepíková směs - REK
Jírovcová směs - VXK
Dubové kapky - RK
První mazání - K1
Vlasová voda mátová - VVM

Zdroj vysvětlivek: www.dedekkorenar.cz